Виставка витинанок керівника гуртка декоративно-прикладного мистецтва Наталії Фесенюк

РАДІСТЬ РІЗДВА ТА МИСТЕЦТВА

«Нова радість стала» ці слова з колядки знає кожний українець. У нашій свідомості вони асоціюються із світлим, величним святом Різдва Христового. Скільки мрій, любові, духовного світла із ним пов’язує наша свідомість. А особливо свідомість митця.

І саме під такою назвою у творчій вітальні національної бібліотеки імені Ярослава мудрого, відкрилася виставка витинанок нашої колеги художниці Наталки Фесенюк.

    Урочисте відкриття виставки відбулося 1 грудня о 16 00.  У ній представлено більше ста робіт талановитої художниці, темою яких є саме різдвяні сюжети.

Відвідувачі захоплено роздивлялися представлені роботи, сповнені світла та натхнення. Численні Янголятка з робіт немов благословляли та посміхалися людям.         «І хоча усі роботи поєднанні спільним сюжетам Різдва, але кожна  з них настільки цікава, самобутня, що потребує окремого розгляду» каже співробітник бібліотеки чарівна  Тетяна Арсеньївна Скирда, .

У своєму виступі сама пані Наталка дуже цікаво розповіла про свій творчий шлях, про те, як знайомилася із мистецтвом витинанки у  садибі відомої майстрині Параски Горіцвіт, про свого вчителя Віктора Корчинського, який могутніми чоловічими руками створював мініатюрні шедеври витинанок.. І звичайно про те,  як виникла ідея цієї виставки. Художниця пригадує, що кожного Різдва вона створювала витинанку, присвячену цім казково-прикрасним дням. Тож, якось порахувала  такі роботи – їх виявилося близько тридцяти. Але коли вона пригадала інші свої витинанки, то серед них також виявилося багато із різдвяними, зимовими сюжетами.  Коли паны Наталка вже вирішила створити виставку, до цих робыт вона також додала ы низьку інших, які на думку художниці, є також доречними, потрібними для композиції, з огляду на реалії сучасного життя. «Не завжди ж у нас тепер є сніг, тож знайшла таке, де були і листочки іщось зелене» каже посміхаючись пані Наталка.

Виставка триватиме до 31 грудня, так що усі бажаючі зможуть її відвідати і познайомитися із мистецтвом Наталки Фесенюк.

Гості – працівники  бібліотеки, її колеги, та шанувальник не шкодували добрих слів, дякуючи пані Наталці за подароване свято.

Затишку та тепла додавала мініатюрна, прикрашена ялиночка, якій знайшлося місце серед робіт.

Тож побажаємо талановитій художниці Наталці Фесенюк, аби новий рік поклав для неї під ялинку ще багато творчих успіхів та натхнення.

Методист

Євгеній Познанський.

  

  • ПОДІЛИТИСЬ